Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен справжній українець встигає з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік. Масляна – це одне з найдавніших християнських свят. Вона символізувала прихід весни та пробудження природи. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець. За традицією Масляна святкується тиждень. Кожен день є символічним і має свою назву. Протягом тижня люди виходять з домівок на вулицю, пригощають один одного млинцями, співають, танцюють, проводяться різноманітні конкурси та розваги. Господині змагаються за найсмачніший рецепт млинців, а чоловіки, за традицією, придивляються собі наречену. В неділю дорослі і діти збиралися на горі, на якій стояло солом’яне опудало Масляної, і з піснями та хороводами спалювали його – весна вступала в свої права.

Саме таких традицій намагалися дотримуватися працівники ЦМБД ім. Ю.Гагаріна, відтворивши весь масляний тиждень. З понеділка і по п’ятницю для своїх користувачів та учнів загальноосвітніх шкіл бібліотекарі проводили свято «Масляна іде, млинці та мед несе». Театралізоване дійство відбувалося на імпровізованому ярмарку, де скоморох продавав необхідні для ужитку товари: горщики, глиняні миски, червоні чоботи, рогачі, яблука, кольорові стрічки, рушники. На ярмарок завітали цигани з ведмедем. Запальний танок вмить підхопив дітей у веселе коло. Крім того, ярмарок відвідали Муха-Цокотуха, Бджілка і Купчиха, які організували для дітей веселі забави, естафети та конкурси. Кульмінацією свята став прихід Масляної, яка почастувала дітей млинцями та калачами з медом. Діти водили з Масляною хороводи та співали традиційні пісні.

Загалом протягом тижня свято відвідали майже півтори сотні дітей.

Це були відвідувачі бібліотеки - учні початкових класів ЗНЗ №9 та Олександрійського колегіуму.

Особливу увагу було надано дітям з інвалідністю ГО «Віра». Гарна музика, колективні фото, пригощання створювали неповторну атмосферу затишного дому та великої родини.