Міжнародний день рідної мови, коли нам українцям материнське, рідне, українське слово служить оберегом, бібліотекарі Центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ю.Гагаріна запросила своїх читачів на мовну карусель «Барвінкове розмаїття – мови рідної суцвіття».

Українська мова, мов неповторний самоцвіт, виграє барвами веселки, має своє звучання, свою красу. І про це йшлося на заході. Мовна карусель закрутила дітей у вирі цікавих конкурсів, загадок та ігор. Учні групи продовженого дня 2-4 класів ОНВК №17 продемонстрували свої знання з мови і бажання краще володіти рідним словом.

У цей день діти прийшли у вишиванках і бібліотека наповнилася барвами усіх кольорів веселки. Чудовим доповненням свята стали пісні про Україну, мамині колискові у виконанні Катерини Бучинської та Тіни Кароль; читання віршів про рідну мову у виконанні юних читачів.

Під час заходу діти мали змогу в ігровій формі поповнити свої знання про рідну мову, народні звичаї, традиції та літературу, дізналися про силу слова, згадали колискові пісні, вивчили нові лічилки до ігор, позмагалися: «Хто найкращий скоромовник?», «Склади прислів’я», «Відгадай за назвами предмети», «Мовне асорті», «Загадки-жарти». Дуже сподобалась дівчаткам і хлопчикам рухливі ігри: «Заплети косу», «Веселі перегони» та «Джерельце».

Всім присутнім було презентовано перегляд літератури «Мовні скарби».

Найактивнішими учасниками та найбільшими знавцями української мови виявилися четвертокласники Марченко Даніїл і Кравченко Владислава. Та найголовнішим для бібліотекарів були щирі посмішки учасників та дружній обмін позитивними емоціями.

Захід відбувся в рамках проекту «Платформа 3Д: добра, довіри, досвіду», який підтримано Міжнародною організацією з міграції (МОМ) та фінансується Європейським Союзом.