Вже там, згадуючи Великого Кобзаря та його пророчі вірші, усі помітили, що цей день, дійсно, незвичайний: на наших очах відбувалася боротьба сил Зими й Весни. То сонечко тендітними промінчиками радувало землю, то знову насуплювалося хмарами таємниче небо.

Та перемогла, звісно ж, весна! Інакше і бути не могло! Адже на площі Соборній розгорталося Масляне свято, все співало, грало, сміялося, розважалося і раділо: і люди, і природа! Дивлячись на веселі обличчя олександрійців, кожен розумів - на таку яскраву суботу після сумної сірої зими чекали усі!

Щоб допомогти містянам скоріше зануритися у довгоочікуване, галасливе, радісне, найсмачніше народне свято року, олександрійські бібліотекарі влаштували для всіх гру «Відгадай загадку та отримай приз!». І вже дуже швидко одяг багатьох олександрійців заквітчали брошки із фетру у вигляді яскравого сонечка та квітів. Це і були призи від бібліотекарів за відгадану загадку.

А бібліотечна майстриня Ракушина Тетяна відкрила таємниці створення масниці – ляльки-мотанки, яку виготовляли на Масляну і дбайливо зберігали в будинку протягом усього року, тоу що вонасимволізувала собою достаток, родючість, здоров’я ізахищала помешкання від злих сил.