Бібліотекар ознайомила присутніх із відомостями про слов’янських просвітителів Кирила та Мефодія, про те як взагалі виникла мова та, як виникла наша рідна українська мова, бо вона є однією із слов’янських мов.

Далі учні, поділившись на команди, взяли участь у конкурсних завданнях, які стали гарною можливістю перевірити свої знання, повторити матеріал.

Конкурсанти складали та записували з поданих слів прислів’я про мову, з букв одного слова складали і записували інші слова, змагалися в умінні продовжувати фразеологізми та вимовляти скоромовки, із поданих літер складати слова, відгадувати тематичні загадки. Свої акторські здібності конкурсанти проявили під час проведення конкурсу «Показуха».

Більш детальному ознайомленню з темою сприяла поличка мовознавства «У слові рідному велика сила є»», матеріали якої знайомлять з виникненням слов’янського письма, алфавіту, з’ясовують витоки нашої мови, її місце серед інших слов’янських мов.

Участь школярів у заході нагадала про наше духовне коріння, наповнила особливими почуттями до рідної культури, стала доброю нагодою для осмислення духовного заповіту видатних слов’янських просвітителів, апостолів слов’янства.