Купальське свято має давнє і цікаве коріння. У народі кажуть, що цього дня сонце “грає”, дерева можуть переходити з місця на місце, а зілля має найбільшу цілющу силу.

Згадати українські народні традиції та взяти участь у купальських дійствах зібралися читачі центральної міської бібліотеки для дітей 4 липня, для яких бібліотекарі підготували народознавчий калейдоскоп «В ніч на Івана, та й на Купала красна дівчинонька долю шукала…».

Одним із атрибутів купальського свята є віночок, сплетений з різноманітних трав та квітів. Запашні квіти, принесені учасниками заходу Мирончук Катериною та Вовченко Анастасією, заполонили фойє бібліотеки. Дівчатка дружньо взялися до плетіння вінків. Протягом години дівчатка чаклували над своїми виробами, і в них все вдалося! Радості не було меж!

Далі всі присутні поринули в історію свята, переглянули інсценізацію про те, як у давнину дівчата плели вінки. Бібліотекар Світлана Маценко познайомила присутніх з купальськими обрядами, звичаями, традиціями та прикметами. Дізналися про головні персонажі купальського свята - Купала та Марену. Учасники заходу із захопленням слухали неймовірні історії та легенди, пов’язані зі святом, а також доповнювали розповідь власними знаннями.

А ще у програмі святкування були купальські забави, ігри, розваги, водіння хороводів, виконання пісень. Виставка книг і журналів про українську народну культуру була доповнена музичними слайд-презентаціями та українськими народними піснями.

Гарний настрій та доброзичлива атмосфера зробили свято незабутнім та яскравим. З  прекрасним  святом Івана Купала!  Нехай кожний зустріне свою щасливу долю!