Для того, щоб уникнути такої небажаної зустрічі, а якщо вона все ж таки відбулася, то зберегти своє життя й здоров`я, центральна міська бібліотека для дітей 16 липня організувала годину спілкування «Запобігти. Врятувати. Допомогти».

На неформальну зустріч бібліотекарі запросили інспектора з ювенальної провенціі Олександрійського відділу поліції Головного управління Національної поліції Зраєнко Оксану Миколаївну та фахівця міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Олександрійської міської ради Перву Тамару Миколаївну. Учасниками заходу були хлопці і дівчата «Недільної школи» при духовно-просвітницькому центрі св. Бориса та Гліба, а також діти творчого табору «Вашартики».

Обговорювались основні правила поведінки дитини у різноманітних небезпечних ситуаціях, які виникають при зустрічі з незнайомцями. Діти активно спілкувалися, відповідали на питання, розігрували типові ситуації. Під час заходу вдалося змоделювати та обговорити приклади розмови з незнайомцями і незнайомками, зупинки підозрілого автомобілю біля дитини тощо. Психолог організувала з дітьми інсценізацію телефонної розмови з незнайомою людиною, а також провела міні-тренінг. Було також розглянуто не лише проблеми, які можуть виникнути у дитини, а й варіанти їх вирішення та приклади поведінки дітей у небезпечній ситуації.

«Щоб запобігти небезпечним ситуаціям, - переконані гості, - потрібно з малечку вчити дітей правил поведінки вдома, на вулиці, в громадських місцях, під час телефонної розмови. Для дітлахів ці правила мають бути чіткими і лаконічними». Дбаємо про безпеку наших дітей разом!