Тому з 1962 року було прийнято вважати другу неділю вересня Міжнародним днем пам’яті жертв фашизму. Десятки мільйонів людей різних національностей стали жертвами фашистської людиноненависницької ідеології, загинули на війні, були знищені в концтаборах та гетто, померли від ран, хвороб та виснаження.

Вшанували їх пам’ять учні ЗНЗ №8 під час історичного віражу «Книга пам’яті України розповідає» разом з бібліотекарем філії №5.

Особливу увагу було приділено висвітленню питання щодо страшної ролі фашизму в історії воєн. Говорили про поняття «нацизм» і «фашизм». Вшанували пам’ять всіх, хто загинув від фашистів хвилиною мовчання. Під час вікторини пригадали наших славетних земляків, які піднялись у роки фашистської окупації на боротьбу з ворогом: Л. Сидоренко, Я. Яковенко, Я. Шахунянц, П. Марков, І. Діброва, П. Кошовий, М. Олефіренко, А. Худякова.

Потрібно згадувати воїнів і фронтовиків, безвісних героїв і тих, хто був закатований в полоні і концентраційних таборах - саме такої думки дійшли учасники сьогоднішньої зустрічі.