На зустрічі були розглянуті наступні питання: планування роботи на 2020 рік, організація заходів з підвищення кваліфікації шкільних бібліотекарів, нормативно-правове забезпечення діяльності шкільних бібліотек та інше.

Директор міської централізованої бібліотечної системи Троцюк Т.В., поділилися з колегами досвідом роботи бібліотек міста. Основний акцент зробила на проектній діяльності, якою бібліотекарі  займаються з 2001 року. За цей час бібліотекарі здобули перемогу у 21 грантовому конкурсі.

На сьогодні бібліотеки ОМЦБС працюють за кількома проектами:

- «Платформа 3-Д: добро, довіра, досвід», це це  мульти-функціональний простір для освітніх і культурних ініціатив, адаптований до потреб територіальної громади. Є відкритим майданчиком для різних категорій городян: дітей, молоді та дорослих за для активного інтелектуального дозвілля, комунікації, розвитку творчих здібностей і соціальної активності, особистісного зростання, неформальної освіти. Сутність 3-Д:

Добро – це сімейні заходи: для дітей і дорослих: родинні свята, майстер-класи, благодійні фестивалі майстер-класів, які будуть проводитись з метою підтримки дітей-сиріт, дітей з інвалідністю; для батьків, що самостійно виховують дітей - акції по збору одягу, іграшок, дитячих речей для підтримки матерів чи батьків-одиначок.

Довіра – це спілкування зі спеціалістами та однодумцями: для молоді, підлітків та дорослих - Вітальня довіри «Кава та бесіда»; для батьків-одинаків, що виховують дітей - зустрічі з фахівцями, години спілкування з елементами тренінгу.

Досвід – це неформальна освіта: для дітей і підлітків - Школа Робототехніки та 3-D технологій; для дорослих - Соціальний органайзер «Усе під контролем».

- Квест-кімната «Таємниця Фараона» в бібліотеці-філії №8 для юнацтва. Ця квест-кімната створена за грантовим проектом. На сьогодні це найпопулярніша сучасна форма інтелектуального та культурного відпочинку молоді. Саме тут можна поринути у неймовірний та захопливий світ Єгипту, де можна відчути себе і археологом, і саме тими героями, перед якими постала найважливіша місія в житті - врятувати світ від темряви. Потрібно лише логічно мислити, діяти без остраху, бути дружніми та уважними, аби віднайти усі загадки, які саме вам залишили найкращі археологи, науковці, історики світу.

- Корекційно-розвиваюча студія «Сонячні зайчики», покликана допомогти дітям з особливими потребами (із синдромом Дауна, з розладами аутистичного спектру, з дитячим церебральним паралічем та іншими фізичними і психічними вадами), а також  дітей, які потребують соціального захисту адаптуватися та інтегруватися у суспільство шляхом залучення їх до творчих майстер-класів, голосних читань, лялькових вистав, пізнавально-розважальних заходів з інтерактивними та рухливими іграми, тренінгів, занять з психологом та ін. А їх одноліткам - навчитися толерантності та повноцінній взаємодії з такими дітьми. 

Тож запрошуємо всіх бажаючих на заходи до бібліотек Олександрії http://www.library.alexandriya.com/index.php/pro-biblioteky-tsbs/plan-zakhodiv