Це добре відомий всім нам своїми романами «Пригоди Тома Сойєра» та «Пригоди Гекльберрі Фінна» видатний американський письменник, журналіст, гуморист, сатирик, публіцист, видавець, громадський діяч – Марк Твен, який народився 30 листопада 1835 року. У юності він працював на пароплаві, який курсував річкою Міссісіпі і псевдонім Mark Twain дослівно перекладається як «мітка два сажні» — позначка мінімальної глибини, придатної для проходження річкових суден.

До 185-річчя з дня народження письменника, в Центральній міській бібліотеці, бібліотекарі підготували бібліофреш «Письменник-гуманіст, неперевершений майстер сміху – Марк Твен».

Читачі та гості книгозбірні мають змогу поринути у світ незвичайних пригод та подорожей, ознайомитися з віхами життя письменника та почерпнути пригорщу мудрості зі сторінок його творів. Адже вони підкорюють не лише цікавим сюжетом, життєрадісною атмосферою чи живою іронією. З кожної сторінки до нас промовляє сам автор, даруючи «перли» свого гострого розуму та непересічного життєвого досвіду.