Особливо вражені лекцією пані Галини Гич «Код читання покоління Z»! Емоційно, яскраво, цікаво та дуже корисно нам, бібліотекарям! Галина Миколаївна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії та методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, відкрила нам такі глибинні зміни читацької поведінки і так розкрила психофізіологічні особливості поведінки представників покоління Z, що можна впевнено стверджувати про відкриття другого дихання у бібліотекарів!

Уявляємо, яке завдання перед нами: повернути до читання покоління 2000-х, яке не читає друкованих газет, не уявляє своє життя без Інтернету і народилося вже зі сторінками у соцмережах! Та ми, бібліотекарі, дуже винахідливі, креативні та беручкі! Тож будемо шукати «смачні» книги, нові формати заходів (щоб і для душі, і для діла), нове дозвілля саме для таких тинейджерів, де б вони все-таки дивувалися і розуміли, що справжня палітра людських взаємин – саме в книгах (хай навіть в електронних)!

Інші теми, підняті під час обласного семінару-практикуму, теж були дуже потрібними, адже саме зараз на часі уміти ефективно використовувати мережеві спільноти для промоції читання; знати, як бібліотеці яскраво заявити про себе в Instagram; вміти користуватися усіма можливостями TikTok; креативніше підходити до написання текстів у соцмережах та багато іншого.

Бібліотекарі Олександрійської міської централізованої бібліотечної системи вдячні організаторам та учасникам семінару за такий продуктивний день! Надихнулися на нові ідеї від нового прогресивного досвіду.