Україна до війни перебувала на впевненому шляху впровадження переробки сміття, а українці виховували в собі екосвідомість та втілювали круті екологічні ініціативи. Процес триває і зараз, хоча це дуже складно зараз.

Бібліотекарі, як активні і свідомі українці, долучаються до екологічного руху, знайомляться з крутими екологічними ініціативами, щоб виховувати звичку сортування сміття у дітей (і не тільки), не забувати про екологію навіть в умовах війни.

Під час екопікніка бібліотекарі мали чудову можливість поспілкуватися з крутими гостями, які поділилися досвідом впровадження малих та великих екоініціатив.

Наталія Стегній, розробниця настільної екологічної гри «ЕКО-МЕМО», презентувала свою супер-гру по сортуванню сміття і навіть надала можливість кожному учаснику замовити її безкоштовно!

Вікторія Талашкевич, директорка «Гончаренко-центр, Кропивницький» розповіла про реалізацію проєкту «Кольорове сортування», який здивував усіх: виявляється у Кропивницькому сортують кришки від пластикових пляшок, залучаючи навіть дітей, здають їх на переробку, а потім з них виготовляють коробки для зберігання овочів, брелоки, садові лавки.

Євгенія Ткаченко, засновниця руху «Ти ж екоактивіст», поділилася своїми думками, поглядами на те, наскільки важливе екологічне мислення навіть під час війни та як його не втратити.