Такі види атак об’єднані в групу «соціальна інженерія». Особливістю соціальної інженерії є те, що такі атаки спрямовані на те, щоб за допомогою психологічних маніпуляцій, психологічного впливу чи психологічного тиску змусити користувача самостійно віддати свої дані чи кошти в руки зловмиснику.

27 жовтня пройшло онлайн-заняття з кібергігієни «Соціальна інженерія: фішинг, вішинг, смішинг» з учнями Ліцею інформаційних технологій, на якому фахівчиня Анастасія Євсейчик розповіла про поняття соціальна інженерія, її актуальність, а також разом з ліцеїстами на практиці проаналізували фішингове повідомленя, виявляючи «маркери» фішингу.

Фішингові атаки, на жаль, стають дуже поширеними через розвиток інтернет-ресурсів. Розсилка повідомлень може призвести до втрати контролю у наших найбільш чутливих сервісах ‒ Google та Apple. Адже отримання доступу до Google ID або Apple ID відкриває зловмисникам максимум інформації на наших пристроях, включно з файлами, що зберігаються в хмарних сервісах. Саме тому від того, як ви аналізуєте те, що отримуєте, і яким чином взаємодієте з отриманими повідомленнями, залежить ваша цифрова безпека та збереження цифрової ідентичності.

Проєкт «ВільноХаб» втілюється в рамках програми Мріємо та діємо, яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності” (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network та за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.