На сьогоднішньому уроці продовжували вивчати словниковий склад української мови. Говорили про активну та пасивну лексику, серед якої виділяють неологізми та застарілі слова. Що називають неологізмами, історизмами, архаїзмами, як відрізнити ці поняття, де шукати відповідники до малознайомих слів та які стилістичні функції вони виконують – про все це і не тільки вела розмову викладач курсу Аліна Білоконенко.

Під час заняття присутні трохи помізкували і попрацювали усно над завданнями на визначення відповідників до слів пасивної лексики. Крім того, слухачки курсу аналізували нові слова, які виникли під впливом сучасних реалій. Усі помітили, що деякі неологізми вже втратили свою актуальність, окремі – продовжують поширюватись і досі.

На завершення заняття одна із відвідувачок запропонувала присутнім поетичні рядочки з подальшим їх обговоренням. Саме мова віршів, як ніколи, знаходить відгук у душі, відтворює ті емоції, які відчуваєш на певному життєвому етапі. Читаємо поезію, вивчаємо українську мову та віримо в нашу Перемогу. Усе буде Україна!