Двома роками раніше ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини.

Зокрема, засновники цього свята висловлювалися за розширення прав людини, активну популяризацію ідей рівноправності, соціальної відповідальності та взаємодопомоги. У цей день зазвичай згадують про механізми досягнення безпеки в суспільстві й зусиллях світового співтовариства щодо виховання підростаючих поколінь у дусі дотримання прав людини.

До цієї дати бібліотекарі філії №5 підготували для учнів Олександрійського професійного ліцею №13 дискусійний майданчик «Мої права - моя фортеця». Під час заходу присутні дізналися про історію свята, про свої права та обов’язки. Найбільшу зацікавленість у молоді викликали завдання, в яких потрібно було проявити кмітливість у розв’язуванні кримінальних ситуацій. Користувачі з задоволенням відповідали на питання бліц-вікторини «Знавці правознавства».

Працівники бібліотеки мають надію, що цей захід допоможе юнакам та дівчатам орієнтуватися у багатоманітному світі правових відносин та не розгубитися у складних ситуаціях, що можуть виникнути у житті.

Отже, від народження всі люди мають певні права, які гарантовані Конституцією і захищаються державою. Їх потрібно знати й реалізовувати, але пам'ятати, що поводитись слід так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої людини.