Багато фактів цієї трагедії довго замовчувались. І, щоб якомога більше наблизитись до істини, працівники бібліотеки для юнацтва вирішили провести документальне бібліорозслідування цієї жахливої катастрофи. Щоб розповісти молоді (вихованцями ОНВК №17 та студентами ОДПК) про цю катастрофу в більших деталях та жахливих фактах було використано велику кількість документів – друкованих, електронних та інтернет-ресурсів.

Спогади очевидців, відео фрагменти документальних фільмів, фото дітей і тварин постраждалих від наслідків вибуху… Все це та багато інших достовірних фактів, справило велике враження на молодь.

Сьогодні обов’язок кожного громадянина – вшанувати пам'ять всіх загиблих і постраждалих від цієї страшної катастрофи. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих героїв-ліквідаторів та мешканців ураженої підступним атомом зони.

Ми повинні їх пам'ятати і передавати цю пам'ять нашим дітям. Адже, Чорнобильська трагедія - це не тільки біль України, але ще й урок, який ми повинні пам'ятати все життя.