Н
е залишилися осторонь цього традиційного свята й працівники центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ю.Гагаріна. Напередодні цього дня, 20 лютого, в читальній залі відбувся мовний калейдоскоп «Барвінкове розмаїття – мови рідної суцвіття», на якому були присутні учні 2-4-х класів Олександрійського колегіуму.

Учасники заходу отримали цікаву та корисну інформацію від ведучих – бібліотекарів про розвиток нашої мови з часів Київської Русі до сучасності. Разом з читачами бібліотеки говорили про витоки і творців української писемності - святих Кирила і Мефодія та слов'янського літописця Нестора.

У День рідної мови гості бібліотеки багато говорили про милозвучність української мови, щедрість українців, красу та пісенність рідної мови. У виконанні бібліотекарів та учнів звучали вірші Т. Шевченка, Л. Українки, О. Олеся, Д.Павличка, І.Багряного, Л.Забашти, Д.Білоуса, А.Малишка, В.Сосюри та інших поетів.

Учасники заходу брали участь у мовних вікторинах та інтелектуальних іграх. Юним читайликам дуже сподобалося бути дослідниками рідної мови і відкривати для себе її красу і багатство. Супроводжувався захід мультимедійною презентацією «Найдзвінкіше слово рідне, найрідніша мова».

Закінчилося свято рідної мови піснями, які виконали діти. А ще всі бажаючі мали змогу ознайомитись з переглядом літератури «Наша мова – перлина вікової мудрості»