21 серпня 2018 року, напередодні Дня Незалежності України, бібліотекарі Центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ю.Гагаріна підготували незвичайний захід - мозаїку державних клейнод «Ти будеш жити, Україно, країна щастя і добра!».

Ведуча свята, чарівна українка, зустрічала гостей в просторій та світлій актовій залі, прикрашеній символами нашої країни - гербом, прапором, калиною та хлібом на вишитому рушникові. Ведуча розповіла історію виникнення свята - Дня Незалежності України, її найголовніших символів.

Різнокольоровою мозаїкою чергувалася під час свята інформація про державні символи і народні обереги, віковічні легенди і казки. Літературні герої Барвінок і Калина познайомили присутніх з українськими традиціями, які споконвіку шанують і бережуть - це батьківська хата, материнська пісня, святий хліб, вишитий рушник, червона калина, зажурена верба, хрещатий барвінок, дивовижна писанка, вірний своєму краю лелека. Про народні символи складено багато пісень і легенд, вони використовуються в обрядах, звичаях. Їх вишивають на сорочках та рушниках.

Запрошені на захід діти з інвалідністю Громадської організації «Матерів дітей-інвалідів та інвалідів Олександрії «Серце матері», Олексіївської недільної школи, що при храмі преподобного Варсонофія Херсонського, та користувачі бібліотеки взяли активну участь у конкурсах, естафетах, вікторинах та іграх, змогли проявити і показати свої знання про рідну країну, про її славну історію та про видатних діячів, що прославили свою державу. Дітям сподобалася і подорож в казкову Країну права, де панує мир, щастя і батьківська любов.

Окремо варто відзначити активну участь членів літературно-ігрової студії «Дивограй» Анідалової Єлізавети, Зеленько Лідії, Бесараб Еліни, Таламан Анастасії та Чайки Діани. Діти натхненно читали вірші, співали пісні про Україну та взяли участь у конкурсній програмі «Ми всі – одна сім’я, бо Україна – це ти і я!».

Гарним подарунком для дітей та їх батьків стала пісня «Синьо-жовта земля» у виконанні Вікторії Бондаренко із зразкового аматорського вокального ансамблю «Нові імена».

Усі присутні у святковій бібліотечній залі не тільки гарно провели час, але й навчилися згуртовано працювати в команді.