Партизанський рух став воістину всенародною боротьбою проти німецько-фашистських загарбників. Дії партизанських загонів та підпільних організацій у роки Другої світової війни нанесли непоправні втрати боєздатності противника та наблизили День Перемоги над фашистами та їхніми союзниками.

З нагоди відзначення Дня партизанської слави в ЗНЗ №10 за участю учнів 5-Б класу працівники бібліотеки-філії № 10 провели годину військової прози «Фронт у тилу ворога». Основною темою заходу стала військова поезія П. Воронька, О. Шевченка, В. Григорак, Г.Ладики, В. Вермінського, які писали про тяжкі військові будні ополченців. З вуст учнів лунали вірші «Партизан», «У блакитнім небі…», «Коли запала тиша на землі…», «Стоїть обеліск…», «Розкажіть своїм синам», «Ковпаківська бойова», «Йшли селом…», «Ми йшли у бій не ради слави» та інші.

Наприкінці заходу, діти переглянули відео «Рух супротиву в Україні в 1941-1945 рр.», з якого дізналися про те, коли з’явились перші загони партизанів в Україні, їх командирів, диверсії.

З почуттям безмежної подяки й любові ми віддаємо данину поваги ветеранам антифашистського опору: колишнім підпільникам і партизанам, захисникам і визволителям рідної землі – усім, кого ми з гордістю називаємо народними месниками.